Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

medová mast

Vítejte na stránce vcelka.websnadno.cz v sekci medová mast

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Medová   mast

 

Med má antivirové,antibakteriální a anti-parazitní účinky.Poskytuje velmi silnou  antioxidační ochranu,má antimutagenní, protinádorové  a protizánětlivé vlastnosti.Med velmi dobře léčí rány.

V nedávné době klinicky vykázal silné účinky při léčení vředů velkých jako pěst až na kost a popálenin  1., 2.  a  3. stupně.

Nejdůležitější  roli hrál med v lidovém léčitelství.Již  kolemroku  2500 p.n.l. se med používal k hojení ran.Řecký lékař Hippokrates   /460 -377  p.n.l./doporučoval med při horečce a ošetřoval jím zanícené rány.

Všechny druhy medu díky vysokému obsahu cukru brání růstu baktérií. Jestliže med naneseme na ránu,cukr vytáhne vodu,nečistoty a bakterie.Podpůrně působí obsah kyselin v medu.Lehce kyselé prostředí medu přispívá k tvorbě  granulační tkáně.K tomu dále přispívají antibakteriální součásti medu.Klinické výzkumy prokázaly,že rány ošetřené medem byly po 6- 10 dnech sterilní.Také byly pozorovány protizánětlivé účinky medu při léčení ran.Příčinou je obsah flavonoidů. Ty zmírňují zarudnutí,zmenšují otok a nenapadají zdravou tkáň.Povzbuzují růst nových cév a granulační tkáně.Opakovaně bylo pozorováno,že na ranách,které byly ošetřeny medem se rychleji uvolňuje sekret a mrtvá tkáň a jizva je menší než u konvenčně ošetřené rány.Ošetření medem zabraňuje nekróze.

Ošetření medem bude úspěšné jedině tehdy ,když med je správně zralý a nebyl poškozen přehřátím.

Medová mast je obohacena  speciálními bylinnými  složkami,které jsou antibakteriální,antiseptické,protiplísňové, a které urychlují regeneraci tkáně a pokožky.

Medovou mast lze použít vzhledem k těmto  jedinečným  vlastnostem ,jak na těžké rány tak na proleženiny a všude tam,kde nic nepomáhá.

Balení  30ml

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist