Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

med se šalvějí

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

                                               Med se šalvějí

 

 

Med sám o sobě má léčivé účinky pro naše zdraví, a pokud o obohatíme o účinné složky šalvěje,  stává se med  skvělým nosičem  účinků této rostliny.   Šalvěj  má účinky antibakteriální,analgetické a antivirální. Silně omezuje růst  choroboplodných zárodků,je vynikající na mikrobiální problémy trávicího traktu. Šalvěj se osvědčila při problémech  trávení  , při nechutenství, bronchitidě,astmatu,

při nachlazení a kašli.Svými účinky uvolňuje zahlenění.

 Šalvěj také zamezuje  nadměrnému pocení a zabraňuje mikrobiálnímu  rozkladu potu a vzniku zápachu.Díky antibakteriálním účinkům přispívá k odstranění různých zánětů-gynekologických,dutiny ústní,močových cest,zubů a dásní.Zklidňuje kašel a rýmu,tím napomáhá odvádění hlenů z dýchacích orgánů.Pomáhá také při  střevních potížích,nadýmání,tlumí průjmy.Má blahodárné účinky na náš mozek,zlepšuje koncentraci a myšlení,pročišťuje krev a posiluje organizmus .  Šalvěj obsažená v medu se vnitřně užívá k posílení a uklidnění nervů,reguluje produkci žaludečních šťáv a podporuje vylučování žluče .Přispívá k trávení ostrých a tučných pokrmů, je močopudná.

Vnitřně užívaná šalvěj touto formou pomáhá při nepravidelné nebo slabé menstruaci.

 

Nežádoucí účinky: šalvěj nesmí používat těhotné ženy,mohlo by dojít k potratu.Také dochází ke snižování tvorbě mateřského mléka.

 

  •  
TOPlist